[wonderplugin_slider id=“64″]
Myšlenka k napsání reportáže o prodlužování vlasů v Thajsku mne napadla již minulý rok při jedné z mých dovolených. Pracuji tak trochu v oboru a způsob provedení této služby v exotické zemi mne zaujal natolik, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Pohled, který se vám naskytne při večerní procházce zmíněnou ulicí je fascinující. V nabídce pouličních prodavačů najdete úplně všechno – od stánků s oblečením, šperků, suvenýrů, ovoce, jídel vařených přímo na chodníku, tetovacích „salonů“, až po místa, kde případnému zájemci vbodnou do těla vkusný nebo i méně vkusný kovový předmět. Mimochodem, pearcing či tetování bych doporučoval absolvovat raději, když se vám tělem nepotulují dvě promile alkoholu. Toužíte-li po nějaké památce, je mnohem lepší svěřit se do rukou místních kadeřníků, kteří zde nabízejí hlavně dredy, copánky a prodloužení vlasů. Celý proces se odehrává přímo na ulici v nezapomenutelné atmosféře exotických vůní jídel, ovoce, křiku obchodníků a celém tom mumraji, kde jsou luxusní salony a obchody evropského typu zcela nepotřebné. Všichni, kteří již prodlužování vlasů jednou zkusili, budou touto službou asi překvapeni. V našich salonech se používají komplikované přístroje a různé další zdánlivě nezbytné prostředky. Faktem ale je, že to, co uvidíte v Thajsku, je trochu „jiný šálek čaje“.
Pod prodlužováním vlasů „po thajsku“ si však představte pouze stoličku pro zákaznici a pár krámů, mezi které patří stará 5 litrová plechovka od oleje s odříznutou boční stěnou, na jejímž dně je přilepená hořící svíčka. Lepidlo (keratinem jej v této zemi nenazývají) se postupně taví na ohni svíčky.
Pramínky se vyrábí přímo na místě, a to tak, že se potřebné množství vlasů namočí do rozpuštěného lepidla a následně se pramínek ručně vyformuje. Nejzajímavější na tomto postupu je fakt, že i takto primitivní zařízení je velmi praktické a k vlasům mnohem šetrnější, než je tomu u přístrojů používaných u nás. Prodlužování vlasů „po thajsku“ je v zásadě to samé, jako dobře známé prodlužování keratinem. A to i přes to, že se k rozpouštění lepidla nepoužívají elektrické přístroje na bázi tepelné pájky, ultrazvuku, nebo dalších přístrojů sofistikovaných názvů.
Prodloužení vlasů nad plamenem hořící svíčky v plechovce má dokonce několik výhod:
Prodloužení vlasů lze v Thajsku pořídit relativně levně. Cena, jako všechny ceny v Asii, je smluvní a pohybuje se v rozmezí od 25 do 45 bátů za pramínek (cca 20 – 30 Kč). Pamatujte si, že je nutné si cenu samozřejmě domluvit předem, dohadování a zápasení s rozčilenou kadeřnicí na chodníku prodlouženým vlasům rozhodně neprospěje.
Bohužel se zde moc nepočítá s blondýnkami – spoje jsou pouze v černé barvě, což ve světlých vlasech nevypadá dobře. Přes tento nedostatek jsem musel uznat, že spoj byl opravdu malý a úhledný.
Vlasy jsou v nabídce jak umělých, tak pravých indických vlasů. Avšak kvalita pravých vlasů, které jsem měl možnost vidět, byla spíše horší, než průměrná. Nepochybně zde schází zpětná vazba, protože zákazník během několika dnů odjede a ztrácí tak možnost reklamovat kvalitu vlasů, která se samozřejmě projeví o něco později.
Hodně úspěchů a krásných zážitků z cest přeje. Miloš K.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
[wonderplugin_slider id=“7″]