Přemýšlíte o vlasové náhradě, ale nejste si jistí, zda je lepší nechat si ji vyrobit na zakázku, nebo si zakoupit levnější variantu z předem vyrobených náhrad?
Nejlevnější variantou je zcela jistě vlasový systém, který se vyrábí způsobem „V-Loop Hhair“. Zpravidla ho najdete pod názvem Poly Skin, Contact Skin, Thin Skin a podobně. V podstatě se jedná o tenkou, flexibilní plastovou základnu vyrobenou na bázi polyuretanu. V případě tohoto systému se jednotlivé vlasy neuchytávají do základny poutkováním a nezajišťují se uzlíkem. Každý vlas se totiž protáhne tam a zpět skrz základnu a následně se zajistí proti uvolnění nanesením další polyuretanové vrstvy na vnitřní straně.
Výhody: Jedním z hlavních benefitů těchto vlasových systémů je schopnost libovolného zmenšení podkladu a jeho elastičnost. Díky svým vlastnostem se tento systém přizpůsobí každému tvaru hlavy. Takto vyrobené vlasové systémy se ještě dále dělí podle tloušťky podkladové vrstvy, většinou jde o 0,03, 0,06 a 0,08 mm. Pochopitelně platí, že čím tenčí je tloušťka podkladového materiálu, tím kratší je životnost vlasové náhrady. Zpravidla se jedná dobu 1–3 měsíců
Nevýhody: Životnost vlasového systému je poměrně krátká, samozřejmě velkou měrou ovlivníte tím, jakou péči svým vlasům a náhradě poskytnete. Pokud se rozhodnete tuto vlasovou náhradu, myslete na to, že její nošení nemusí být úplně komfortní. Zejména kvůli neprodyšnému materiálu mohou být tyto systémy na hlavě zvláště nepříjemné v letních měsících a při intenzivních sportovních aktivitách.
Lepení: Nejčastěji se pro přichycení těchto náhrad používají tekutá lepidla, která se aplikují na pokožku hlavy. Lepidla na vodní bázi, jako jsou například, Great White, Lace Bod Invisible, Lace Glue, vám umožní pohodlně přilepit vlasovou náhradu v pohodlí domova i bez pomoci druhé osoby.
Naopak s lepidly na bázi ethylacetátu, jako je například Ultra Hold nebo Super Bond, nalepení s největší jistotou sami nezvládnete. Lepení těchto systémů v profesionálních salónech může být poměrně nákladné a v případě, že nastanou nějaké nepředvídatelné problémy, i dost stresující. Zejména když se v daný okamžik nacházíte v zahraničí a nevíte, na koho se obrátit.
Třetí možností je přilepení pomocí lepicích pásek. Tento způsob je opravdu snadný, ale doporučujeme zvolit pásky s menší adhezí, abyste minimalizovali riziko poškození systému při výměně pásky. Zejména u tenkých podkladů (0,03 mm) totiž často dochází k roztržení polyuretanové základny.
Pokud se rozhodnete pro předem připravenou vlasovou náhradu, myslete na to, že její nošení nemusí být úplně komfortní. Zejména kvůli neprodyšnému materiálu mohou být tyto systémy na hlavě zvláště nepříjemné v letních měsících a při intenzivních sportovních aktivitách.